Słoń indyjski, 1 dolar, Seria: SOS dla świata - Zagrożone gatunki zwierząt

Nową moneta kolekcjonerska z serii „SOS dla Świata – Zagrożone Gatunki Zwierząt” została  poświęcona jednemu z największych ssaków lądowych na świecie – słoniowi indyjskiemu. Ta kunsztownie wykonana pamiątka przypomina nam, jak kruche jest piękno zwierząt, znajdujących się na granicy wyginięcia.


 


Moneta zachwyca precyzyjnym zdobieniem. Dzięki wykorzystaniu druku cyfrowego, widniejące na rewersie kolorowe wizerunki słoni indyjskich wyglądają niezwykle realistycznie. Stylizowana powierzchnia dekoracyjna w tle przedstawia wiecznie zielone azjatyckie lasy tropikalne, zamieszkiwane przez te wspaniałe zwierzęta. Natomiast lśniący kryształ SWAROVSKI ELEMENTS o barwie przydymionego topazu wskazuje na obszar występowania gatunku na mapie świata. Moneta znajduje się w specjalnie zaprojektowanym etui, na którym widnieje bohater monety – imponujący słoń indyjski.


 


Przedstawiciele gatunku osiągają wagę nawet 5 ton i wysokość 3 metrów. Szary kolor skóry tych zwierząt doskonale kamufluje je na zacienionych żerowiskach. Za pomocą trąby, zbudowanej z ponad 40 tysięcy mięśni, słoń indyjski z łatwością powali drzewo… jak również zręcznie podniesie z ziemi źdźbło trawy. U zwierząt tych obserwuje się wiele zdolności i emocji, takich jak smutek, altruizm, współczucie, czy też umiejętność zapamiętywania i posługiwania się językiem. Słonie azjatyckie komunikują się przy pomocy różnorodnych odgłosów, są również w stanie wytworzyć infradźwięki o zasięgu nawet kilku kilometrów. W 1986 roku te piękne zwierzęta zostały włączone do Czerwonej Księgi IUCN jako gatunek zagrożony wyginięciem.


   • wyjątkowy prezent dla miłośników dzikiej przyrody

  • srebro próby 999

  • eleganckie zdobienie drukiem cyfrowym i kryształem SWAROVSKI ELEMENTS

  • limitowany nakład

  • oryginalne etui z wizerunkiem słonia indyjskiego

Dostępność: W magazynie

249,00 zł

Szczegóły

W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – napisy: Ag 999 (próba srebra), m/w (znak menniczy). Wzdłuż rantu – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (nominał), 2015 (rok emisji).

W centralnej części monety – wykonane w technologii druku cyfrowego wizerunki młodego i dorosłego przedstawiciela gatunku na tle naturalnego środowiska. Powyżej, z lewej strony – mapa ozdobiona kryształem SWAROVSKI ELEMENTS, wskazującym na obszar występowania słonia indyjskiego. Wzdłuż rantu – napisy oddzielone dekoracyjną gwiazdką: SŁOŃ INDYJSKI/ASIAN ELEPHANT (nazwa monety).

Dodatkowe informacje

Metal Ag 999
Masa 17,50 g
Producent Mennica Polska
Nominał 1 dolar
Nakład 999 szt.
Wymiar 38,61 mm
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką cookies.     Nie pokazuj więcej tego powiadomienia