Labrador retriever, 1 dolar, Seria: Przyjaciele Człowieka – Psy

Mennica Polska z przyjemnością prezentuje monetę z wizerunkiem Labradora z serii „Przyjaciele Człowieka – Psy”.


Psy od wieków pełniły rolę wiernych towarzyszy ludzi. Uważane są za naszych najbardziej oddanych czworonożnych przyjaciół, które swoją wyjątkową naturą zdobyły serca ludzi na całym świecie.


Moneta zdobiona wielobarwnym drukiem cyfrowym, wybita w srebrze wysokiej próby stanowi idealny podarunek dla miłośników Labradorów. Najwyższa jakość wykonania monety w połączeniu z jej nowoczesnym designem sprawia, że stanie się ozdobą każdej kolekcji. W serii oczarowywać nas będą również monety z wizerunkami Yorka, Owczarka niemieckiego, Chihuahuy, Chow-Chow, Cocker Spaniela oraz teriera rasy West Highland White.


• idealny prezent dla miłośnika psów rasy Labrador
• wykonana ze srebra próby 999
• innowacyjne zdobienie – wielobarwny druk cyfrowy
• unikalność gwarantowana niskim nakładem – do 1500 szt.
• certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej
• nowozelandzki prawny środek płatniczy
• oferowana w atrakcyjnym opakowaniu stworzonym na wyłączność tej wyjątkowej pozycji


Nazwa rasy Labrador retriever pochodzi od półwyspu Labrador w Kanadzie oraz od angielskiego czasownika "to retrieve" – „przynosić” wiążącym się z zadaniami, jakie spełniają w myślistwie. Rasa pochodzi z południa Nowej Fundlandii. W XVIII wieku była wykorzystywana przez rybaków do pracy na kutrach. Do Europy pierwsze psy tej rasy sprowadził w 1820 lord Malmesbury (błędnie nazywając je "psami z Labradoru"), który razem z synem rozpoczął ich hodowlę w Wielkiej Brytanii. Pod koniec XIX wieku rasa została zatwierdzona jako pies myśliwski.

Dostępność: W magazynie

249,00 zł

Szczegóły

Rewers:
Na rewersie zaprezentowano wielobarwny wizerunek psa rasy Labrador. W tle – scena z udziałem Labradora, wykonana w reliefie. W górnej części monety, wzdłuż rantu – nazwa rasy: LABRADOR RETRIEVER.

Awers:
W centralnej części monety – profilowy portret Jej Wysokości Królowej Elżbiety II. Poniżej – oznaczenie próby srebra: Ag 999 oraz znak menniczy: m/w. Wzdłuż otoku – napisy: ELIZABETH II (Elżbieta II), NIUE ISLAND (emitent), 1 DOLLAR (1 dolar, nominał), 2014 (rok emisji).

Dodatkowe informacje

Metal Ag 999
Masa 17,50 g
Producent Mennica Polska
Nominał 1 dolar nowozelandzki
Nakład 1500 szt.
Wymiar 38,61 mm

Mogą cię również zainteresować następujące produkty

Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką cookies.     Nie pokazuj więcej tego powiadomienia