Goryl górski, 1 dolar, SOS dla świata - Zagrożone gatunki zwierząt

Mennica Polska prezentuje szóstą już monetę z serii poświęconej zwierzętom zagrożonym wyginięciem. Seria ta została stworzona, aby przypominać o szczególnej trosce, którą my jako ludzie powinniśmy otaczać wymierające gatunki świata fauny.
  • Wykonana ze srebra wysokiej próby 999

  • Innowacyjne zdobienie – wielobarwny druk cyfrowy

  • Limitowany, niski nakład – 2000 szt.

  • Nowozelandzki prawny środek płatniczy

  • Certyfikat autentyczności Mennicy Polskiej

Na monecie wyróżnia się wiernie odwzorowany wizerunek goryla, a miejsce występowania  tego gatunku ozdobiono dodatkowo imitującym lupę kryształem SWAROVSKI ELEMENTS.Moneta oferowana jest w oryginalnym, kolorowym etui z sylwetkami zwierząt, które ukażą się w serii. Monetę wraz z etui umieszczono w pudełku z wizerunkiem goryla, stworzonym specjalnie dla tej pozycji.Ten ważny dla ludzkości temat został w nadzwyczajny sposób przedstawiony na monecie, która jest doskonałym prezentem dla miłośników zwierząt.


Dostępność: W magazynie

249,00 zł

Szczegóły

Awers: W centralnej części monety – wizerunek Jej Wysokości Królowej Elżbiety II autorstwa brytyjskiego rzeźbiarza, Ian Rank-Broadley’a.  Poniżej – napisy: Ag 999 (próba srebra) i znak menniczy: m/w. W otoku – napisy: ELIZABETH II, NIUE ISLAND (emitent),  1 DOLLAR (nominał – 1 dolar), rok emisji (2014).

Rewers: W centralnej części monety – wizerunki małego i dorosłego przedstawiciela gatunku w otoczeniu liści tropikalnych roślin, wykonane w technologii druku cyfrowego. Poniżej, z lewej strony – mapa, ukazująca miejsce występowania goryla górskiego. Wzdłuż rantu – napisy w języku angielskim: ENDANGERED ANIMAL SPECIES (nazwa serii), MOUNTAIN GORILLA (nazwa monety).

Dodatkowe informacje

Metal Ag 999
Masa 17,50 g
Producent Mennica Polska
Nominał 1 dolar
Nakład 2000 szt.
Wymiar 38,61 mm
Do prawidłowego działania strony niezbędne są pliki cookie, zapoznaj się z naszą polityką cookies.     Nie pokazuj więcej tego powiadomienia